Dzięki wykwalifikowanej kadrze, naszej ciężkiej pracy, szybko przyswajamy wiedzę

Nauka

 

Szkoła to nie tylko nauka. Tutaj zawsze doskonale się bawimy

Zabawa

 

Toys

Stworzyliśmy możliwość nauki uczniom niepełnosprawnym. Jesteśmy Szkołą bez Barier

Integracja

 

Dbamy o nasze zdrowie poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych

Sport

jesteś tutaj:

Home Wiadomosci Światowy Dzień Książki dla Dzieci
Światowy Dzień Książki dla Dzieci Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

Obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie, zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, którymi mogli pochwalić się wśród kolegów i przy okazji zareklamować do przeczytania i wymienić.

W bibliotece szkolnej w tym dniu bardzo dużo się działo. Klasa pierwsza mogła wziąć udział      w konkursie plastycznym ilustrującym ulubioną baśń Andersena, natomiast klasy II-III uczestniczyły w konkursie czytelniczym. Składał się on z dwóch etapów. Pierwszy miał wyłonić najlepszego reprezentanta klasy, drugi doprowadzić do wyłonienia trójki najlepszych spośród      8 klas.

Wyniki konkursu plastycznego:

  1. miejsce – Nina Dąbrowska

Wyniki konkursu czytelniczego:

  1. miejsce – Julia Pietsch – kl. IIIb
  2. miejsce Noemi Jania – kl. IIIc
  3. miejsce Antonia Perlak – kl. IIb

Dzieci, które wygrały w swoich dyscyplinach otrzymały dyplomy oraz słodkości, które wręczone 12 kwietnia w Światowym Dniu Czekolady były miłym pysznym akcentem zakończonych zmagań.

Natomiast 7 kwietnia chętni uczniowie wzięli udział w testach i quizach poświęconych zdrowiu. W ten dzień bowiem obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Nie mógł on przejść bez echa     w naszej szkole.

Dla klas I pani Joanna Rutkowska-Mazur przygotowała krzyżówkę i tekst do uzupełnienia.

Klasy II-III zmagały się z quizem o zdrowiu, a klasy IV-VI mogły sprawdzić się w teście „Wiem, co jem”.

Zwycięzcy:

kl. I – Kacper Wójtowicz

kl. IIa – Natalia Andrys, Natalia Ejsmont, Nikodem Kruk, Marcin Matuszczak, Julia Żołędziewska

kl. IIb – Antonia Perlak

kl. IIIa – Gabriel Białas

kl. IIIb – Malwina Basznica, Bartosz Fyk, Julia Mikulska, Dawid Szóstek, Michalina Żemło

kl. IIId – Oliwia Mielczarek

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach czytelniczych  :)

dsc_0041.jpg dsc_0042.jpg dsc_0043 2.jpg dsc_0043.jpg dsc_0044 2.jpg dsc_0044 3.jpg dsc_0045 2.jpg dsc_0045.jpg dsc_0046 2.jpg dsc_0046.jpg dsc_0047.jpg dsc_0048.jpg dsc_0049.jpg dsc_0051-1.jpg img_20170401_142123.jpg img_20170404_095025.jpg img_20170404_095218.jpg img_20170404_132038.jpg img_20170410_150737.jpg img_20170411_110611.jpg

 
www.gubin.com.pl Edward Patek, Joomla-Monster