www.gubin.com.pl - Gubin w sieci www.gubin.com.pl - Gubin w sieci www.gubin.com.pl - Gubin w sieci www.gubin.com.pl - Gubin w sieci www.gubin.com.pl - Gubin w sieci www.gubin.com.pl - Gubin w sieci www.gubin.com.pl - Gubin w sieci
-4°C  1017mb11 km/h
Google
Kulturalne ferie

Drugi tydzień przerwy zimowej, dzieci i młodzież spędziły na zabawach, radosnej edukacji i w miłym towarzystwie swoich rówieśników. Zadbali o to między innymi instruktorzy Gubińskiego Domu Kultury.
Poniedziałek rozpoczął się od gorączkowych przygotowań do obchodów ważnego święta. Ostatnie poprawianie dekoracji, powtarzanie wypowiadanej kwestii, bo zaraz przyjdą ukochane babcie i wspaniali dziadkowie. Już są. Przyszli obejrzeć wnuki popisujące się na scenie. Specjalnie dla nich. A po występie całusy, laurki i zajadanie smakowitych ciastek.
We wtorek tajemnicze poszukiwanie skarbu. Czy grupa pościgowa odnajdzie uciekinierów z workiem słodyczy? Udało się po dwóch godzinach. Cukierkami najedli się wszyscy, a Oskar wraz z kolegami wysprzątali teren zabawy. Brawo Oskar!!!
Środa, tak jak wcześniejsze dni, wzbogacona została filmem. Ale w ten dzień najważniejszy był wyjazd do Teatru Lubuskiego. Na spektakl wyreżyserowany przez Cezarego Żołyńskiego na podstawie baśni Ewy Szelburg-Zarembiny. Historia stolarza, który szukał szczęścia spodobała się wszystkim najmłodszym. Połączenie teatru lalek z żywymi aktorami okazało się strzałem w dziesiątkę. Stali bywalcy zimowisk w GDK
z zaangażowaniem opowiadali także o poprzednich spektaklach z zielonogórskiego teatru.
Czwartek na basenie, czyli wodne zabawy w gubińskiej pływalni. Grupa dziennikarska natomiast kończyła skład gazety i przygotowywała ją do druku.
Po całotygodniowym zaangażowaniu i dążeniu do celu wreszcie się udało. "Echa Gubina"
są już w sprzedaży.
Piątek to długo oczekiwany dzień. To dzień Wielkiego Finału. Ale zanim dzieciaki założyły przygotowane przez grupę plastyczną kolorowe maski i karnawałowe czapeczki, zanim rozbrzmiały dyskotekowe rytmy i uczestnicy ferii pogrążyli się w szaleńczym tańcu, spędzili jeszcze czas z gościem specjalnym. Czekał na nie bowiem Marian Łysakowski, podróżnik i wielbiciel dzwonków z całego świata. I sam nie wiem, co było bardziej pasjonujące: opowieści wędrownika o egzotycznych krajach czy "chór" utworzony
przez gubińskich widzów dzwoniących eksponatami z Indii, Malty czy Pakistanu?
Ferie w Gubińskim Domu Kultury zakończyły się balem maskowym i rozdaniem dyplomów. Na pamiątkę i za przełamywanie własnych słabości.
MG

Organizator: Gubiński Dom Kultury














 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Stronę redagują mieszkańcy. Stale współpracują: Jacek Woźniak (sport), Marcin Gwizdalski (wydarzenia kulturalne, GDK),
Stefan Pilaczyński wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Gubińskiej (historia miasta i okolic).
Wydawca: Edward Patek tel. 508288250. gg: 44360, Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ,  Grafika: 909.com.pl,, Hosting: Cyberdusk